<< Zpět na aktuality
aktualita

4.03. 2019   

Oznamujeme další jména!

S Michalem Prokopem si zazpívá i David Koller!

Máme pro vás další interprety, na které se u nás ve Všeticích můžete těšit. K již dříve oznámeným nyní přidáváme zvučná jména jako například David Koller nebo oblíbené skupiny Zrní a Laura a její tygři. 


 

David Koller, který je stálicí české rockové scény už několik desetiletí, se vloni velmi úspěšně vrátil před fanoušky také s historicky nejúspěšnější českou skupinou Lucie, která vydala po mnoha letech nové album Evolucie. Jako sólista se tento zpěvák, skladatel a vynikající bubeník nikdy nebránil žádné podnětné spolupráci. Jistě pro něj bude výzvou to, co se na festivalu Krásný ztráty už stalo standardem a návštěvníky očekávanou ozdobou téměř každého koncertu, totiž společně zazpívaná píseň účinkujícího s hostitelem Michalem Prokopem. Na takový zcela unikátní duet se mohou fanoušci těšit i v případě Davida Kollera.

 „Velký program malého festivalu“ narůstá i na soupisce skupin. Mezi čerstvě ohlášenými je například vpravdě legendární Laura a její tygři, která se ve druhé polovině 80. let stala naprostou senzací domácí scény se svou dokonalou image i originální hudbou, kterou jako jedna z prvních českých skupin zaujala po pádu železné opony i západní zahraničí.
Na Krásných ztrátách live vystoupí i velmi populární Zrní, kterému se z lokální středočeské skupiny podařilo bez kvalitativních kompromisů posunout do pozice headlinera velkých festivalů.

Statek ve Všeticích, kde se letošní ročník odehraje, pořádal v minulosti svůj vlastní festival Všetická jízda. Na jeho dlouholetou tradici naváže speciální alternativní scéna, na které zahraje mimo jiné legenda českého alternativního rocku Mikoláš Chadimase svým MCH Bandem, kapela Stinkapísničkářky a spisovatelky Hany Lundiakové, která právě v těchto dnech vydává nové album Neviňátko, anebo skupina Jiříkovo vidění, jež ve svém mixu elektroniky a rocku vychází z undergroundových základů.
Mezi již dříve ohlášenými účinkujícími jsou například generační souputník Michala Prokopa Vladimír Mišíkse skupinou Etc..., nejvýraznější moravský rockový písničkář Vlasta Redlse svou kapelou, projekt Pocta Petru Skoumalovi, sólové vystoupení Lenky Dusilové, které právě dostává svoji studiovou podobu, nebo aktuální nominantka na cenu Anděl Never Sol.

Samotný Michal Prokop se samozřejmě představí s oběma svými formacemi, jak s velkou kapelou Framus Five, tak v triu s kytaristou Lubošem Andrštem a houslistou Janem Hrubým.

Vstupenky jsou v síti Ticketportal právě teď v zimní edici za zvýhodněné předprodejní ceny od 790 Kč (890 Kč včetně plně vybaveného kempu).