<< Zpět na aktuality
aktualita

5.12. 2018   

Na festivalu Krásný ztráty live 2019 vystoupí muzikanti tří generací!

Akce, jejímž garantem je, jak název napovídá, zpěvák Michal Prokop, představí hudebníky a hudebnice tří generací, od Vladimíra Mišíka přes písničkáře Vlastu Redla až po nové objevy typu zpěvačky Never Sol. Festival se uskuteční ve dnech 9. a 10. srpna příštího roku ve Všeticích na Benešovsku. Festival Krásný ztráty live oznamuje první jména programu.
Vstupenky jsou v prodeji v limitované předvánoční edici v síti Tickeportal (www.ticketportal.cz).

Na pódiu „svého“ festivalu samozřejmě nebude chybět sám Michal Prokop, jehož doprovodí jeho kapela Framus Five. Mezi těmi, kteří coby jeho generační souputníci začínali svoji kariéru v 60. letech, bude legendární rockový písničkář Vladimír Mišík s kapelou ETC... Programový blok Vzpomínka na Petra Skoumalapřipomene klavíristu a skladatele, který před půlstoletím začínal v divadelní dvojici s Janem Vodňanským a posléze se stal jedním z nejvyhledávanějších skladatelů rockových písní. Je autorem řady hitů i pro Michala Prokopa (mj. Kolej YesterdayNež přijde dcera z diskotékyPoprvé naposledyVedro nad PrahouStodolní) a je tedy pochopitelné, že zpěvák také v tomto programovém bloku vystoupí.
Mezi o generaci mladšími muzikanty, kteří zahrají na Krásných ztrátách live, bude Vlasta Redl. Moravského písničkáře, jehož mnohé písně zlidověly, si Michal Prokop pozval – stejně jako Vladimíra Mišíka a další – už na svůj letošní, dlouho dopředu beznadějně vyprodaný vánoční koncert do Fora Karlín.
Velké zastoupení na festivalu Krásný ztráty live bude mít mladší generace zpěváků a hlavně zpěvaček. Lenka Dusilováse z frontmanky v 90. letech mimořádně oblíbené kapely Sluníčko přes spolupráci s Davidem Kollerem či Čechomorem vypracovala ve značně originální tvůrkyni, která v současné době koncertuje sólově s kytarami a elektronikou. Právě takové vystoupení předvede i ve Všeticích. Sára Vondrášková známá jako Never Solje zase výborná mladá zpěvačka a autorka, pracující na bázi melancholického elektronického popu.
Doprava a ubytování
Statek ve Všeticích je v pohodlném dosahu autem z hlavního města, nachází se 35 km jižně od Prahy. Pro návštěvníky, kteří budou chtít využít hromadnou dopravu, bude zajištěna kyvadlová doprava z vlakového a autobusového nádraží v Benešově, kam jezdí spoje z Prahy mnohokrát denně. K dispozici bude i taxi doprava.
V prostorách areálu statku Všetice bude k dispozici hlídané stanové městečko se sociálním zařízením včetně sprch, s elektrickými zásuvkami a parkovištěm. Pro větší komfort návštěvníků budou připraveny maringotky. Další ubytování poskytnou penziony a hotely v okolí areálu.
Více informací ohledně areálu, dopravy a ubytování najdete na oficiálním webu festivalu https://www.krasnyztratyvsetice.cz.
Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal (www.ticketportal.cz).
Prvních 300 ks dvoudenních vstupenek za cenu 590Kč / 690 Kč (vč. stanového městečka).