<< Zpět na aktuality
aktualita

10.04. 2017   

Na Konopišti zahraje Mňága a Žďorp

Kult „made in Valmez“ rozšiřuje program Krásných ztrát Live


 

Druhý ročník festivalu Krásný ztráty Live, který se uskuteční v pátek a sobotu 14. – 15. července ve středočeském parku Konopiště, ohlašuje další zajímavé velké jméno na závěr prvního dne. Bude jím kultovní valašskomeziříčská skupina Mňága a Žďorp. Vstupenky držíme do konce dubna v síti Ticketportal o 100Kč levnější.


 

Mňága a Žďorp letos slaví třicáté výročí svého založení. Na jaře vydala nové album Třínohý pes, v jehož hodnocení se kritika shodla, že se jedná o jedno z nejlepších alb kapely a jistý stylový posun směrem k rockovému přitvrzení a větší zvukové barevnosti. Ve svém setu na festivalu Krásný ztráty Live zmixuje Mňága a Žďorp nové písničky z aktuálního alba se svými klasickými hity, které okouzlily už dvě generace fanoušků kombinací silných melodií a lehce skeptického pohledu na svět v textech frontmana kapely Petra Fialy.


 

Mňága a Žďorp tak ve finále doplní již ohlášené páteční kapely, kterými jsou projekty členů kapely Framus Five.   Vystoupí  kytarista Luboš Andršt s Blues Bandem, houslista Jan Hrubý s Kukulínem a Yo Yo Band, ve kterém hraje dechová sekce Roman Kubát, Jiří Šíma a bubeník Framusu Pavel Razím .Tuhle sestavu doplní Michal Pavlíček ve svém nejniternějším projektu se zpěvačkou Monikou Načevou, a pak samozřejmě hostitel festivalu Michal Prokop s celým Framus Five, kapelou, která letos slaví padesát let od svého vzniku. 


 

Velká jména české scény s kořeny v osmdesátých letech ovšem nebudou chybět ani v sobotních dramaturgických položkách. Bude mezi nimi legendární Michal Ambrož s výrazně omlazenou Hudbou Praha, novoromantický Precedens, punkový Visací zámek . Ty doplní jeden z nejlepších českých rockových zpěváků Kamil Střihavka, po pauze obnovení populární -123 min. a mladí -- Suflower Caravan, postavení na zvuku Hammondových varhan a kapela Ginger Head s Maťo Mišíkem .Konečně hostitel Michal Prokop vystoupí v sobotním programu v akustickém triu s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým.