<< Zpět na aktuality
aktualita

21.04. 2016   

Na narozeninovém festivalu Michala Prokopa zazpívá i Vojtěch Dyk

Legenda české hudební scény, jež stojí za hity Kolej Yesterday, V baru jménem Krásný ztráty či Bitva o Karlův most a dalšími nezapomenutelnými singly, Michal Prokop, letos oslaví 70. narozeniny. A jelikož to je jubileum vskutku významné, rozhodl se to oslavit po svém - s kolegy, kteří jsou na stejné hudební vlně, v rámci dvoudenního multižánrového festivalu Krásný ztráty Live 70, jenž proběhne letos 12. a 13. srpna v kouzelném prostředí Amfiteátru v Lokti nad Ohří. Název festivalu koresponduje nejen s jedním z největších hitů Prokopa, ale i se známým pořadem autora, který po čtrnáct let vysílala Česká televize. Vstupenky na festival jsou v předprodeji již od ledna.

Moc se na ten mejdan těším. Jak na setkání s těmi „starými pardy“, se kterými jsme ten český bigbít rozjížděli koncem šedesátých let a kteří budou hrát hlavně první večer, tak i na ty mladší, kteří se snaží tu káru táhnout dál a přijali naše pozvání a zahrají s námi ten druhý den. A taky se těším na jeden velký úkol, který jsem si předsevzal, a který, jak doufám bude velkým překvapením! Bude tam tolik dobré muziky všech možných stylů…! A samozřejmě se těšíme i na diváky – na ty, co nám vydrželi být věrni od začátků, i na ty, kteří tenkrát mnohdy ještě nebyli na světě, a kteří objevují tu muziku dnes. Ať si užijí, zač je toho Loket!“ říká oslavenec Michal Prokop.

Průřez české hudební scény roztančí Loket už v pátek 12. srpna, kdy se na podiu objeví jména takového kalibru, jako je rockový mág Vladimír Mišík & ETC, legendární uskupení Collegium Musicum v sestavě Marián Varga, Fedor Frešo, František Griglák a Martin Valihora, samozřejmě i trio Michal Prokop - Luboš Andršt - Jan Hrubý s hostem Radimem Hladíkem, Karel Kahovec a George & Beatovens, T4 s Romanem Dragounem. Našláplý program bude pokračovat v sobotu 13. srpna, kde se kromě koncertu Michala Prokopa za doprovodu Framus Five, dočkáme i Vojty Dyka s B-SIDE BANDem, Tata Bojs, nového objevu české hudební scény - kapely Zrní a také Jananas, Electric Lady i Roberta Křesťan & Druhé Trávy.

Festival Krásný ztráty jsou jediný ztráty, který člověka můžou opravdu obohatit, Navíc pro Michala Prokopa bych si nechal i Loket vrtat...takže se těším…“ uvedl Vojta Dyk, který v letošním roce až na několik málo výjimek skoro vůbec nevystupuje - vzhledem k realizaci Bernsteinoy Mass. Zkrátka a dobře, těšit se můžeme na dva dny plné kvalitní muziky, kde si přijdou na své jak rockového, vážnějšího, tak i folkového stylu. Amfiteátr v Lokti nad Ohří je vyhlášený svou skvělou atmosférou a programem, který v minulosti naplnili jména jako Joe Bonamassa, Joe Satriani či Jethro Tull.
Vstupenky jednodenní, dvoudenní, na stání i sezení jsou k dostání v předprodejích Ticketpro.

Pro informace sledujte web a FB page festivalu.