<< Zpět na aktuality
aktualita

19.12. 2013   

- S KRÁSNÝMI ZTRÁTAMI SE V ARŠE ROZLOUČÍ HVĚZDNÍ HOSTÉ

Po boku Michala Prokopa na tradičním Vánočním koncertě vystoupí Jana Kirschner, Wabi Daněk a Lubomír Brabec.

Populární talk show Michala Prokopa, Krásný ztráty, se s diváky rozloučí na konci roku, kdy Česká televize odvysílá poslední pětistý díl s tisícím hostem. Finále Krásných ztrát, které proběhne v rámci tradičního Vánočního koncertu Michala Prokopa 19. prosince v Divadle Archa, nabídne hudební hosty, kteří se zastavili v legendárním baru pod neony. Diváci se tak mohou těšit na vystoupení populární slovenské zpěvačky Jany Kirschner, country legendu Wabi Daňka a kytarového virtuóze  Lubomíra Brabce. Koncert natočí a jeho záznam odvysílá Česká televize na novém kanále ČT ART. Na koncert zbývají poslední vstupenky, které jsou k dostání na pokladně Divadla Archa a v síti Ticketpro.


Pořad Krásný ztráty přinášel po dobu 14 let poutavé rozhovory se zajímavými osobnostmi české a slovenské společnosti. Tři z nich, Jana Kirschner, Wabi Daněk a Lubomír Brabec, pozval Michal Prokop na koncert Finále Krásných ztrát v Divadle Archa. I když na první pohled nesourodá trojice, spojuje je kromě návštěvy baru Michala Prokopa, jejich životní náplň – hudba. Jana Kirschner je slovenská zpěvačka, kterou diváci znají především díky skladbě V cudzom meste ze stejnojmenného alba z roku 1999. Je označována za první dámu slovenského popu a během své hudební kariéry posbírala několik hudebních ocenění včetně slovenské verze Slavíka i Anděla.
Wabi Daněk je český folkový písničkář, který právem patří mezi trampské legendy. Nejvíce do povědomí veřejnosti vstoupil skladbou Rosa na kolejích, která se stala novodobou trampskou hymnou. V letošním roce se vrátil s projektem Ďáblovo stádo, což je soubor mladých výrazných hudebníků a umělců, se kterými natočil desku starých trampských písní. V projektu hostují také zpěvačky Aneta Langerová a Radůza. Deska se během roku stala jednou z nejsledovanějších a získala ocenění Zlatá deska.
Lubomír Brabec je jedním z nejlepší kytarových virtuózů nejen v České republice, ale i na mezinárodní scéně. Hru na kytaru vystudoval mimo jiné i na Royal Academy of Music ve Velké Británii. Jeho záběr je velmi široký a spolupracuje s řadou sólistů i osobností populární hudby. Za všechny jmenujme například Petera Dvorského, Štefana Margitu, Pavla Šporcla, nebo Luboše Andršta, který hraje i s Michalem Prokopem. Během své kariéry natočil více než 30 alb a jeho mistrovská aranžmá rozšířily možnosti kytary, jak v oblasti sólového, tak doprovodného či komorního nástroje.
Hosté Krásných ztrát jsou ikonami svých oborů a energií tohoto národa. V baru Krásný ztráty měli často příležitost se potkat dlouholetí  přátelé: například dramatik a prezident Václav Havel s americkou ministryní zahraničí Madeleine Albrightovou, naopak první setkání v životě tam absolvovali třeba ministr kultury Pavel Dostál s legendou českého undergroundu Mejlou Hlavsou. Ale takových bylo mnohem více. Dokumentaristka Helena Třeštíková tam nabídla natáčení svého dokumentu Pavlu Tigridovi, slovenský herec Julius Satinský zas vysvětloval Petře Buzkové, že lidi, kteří mají talent, nemají důvod vstupovat do politiky. Došlo i na rodinná setkání, která patřila téměř vždy k nejzdařilejším: Herec a kaskadér Zdeněk Srstka zaujal svého syna, tehdy generálního ředitele Národního divadla Jiřího Srstku,
 
univerzální odpovědí „o tom jsem, člověče, nikdy nepřemýšlel“, zatímco herečka Ivanka Devátá si pochvalovala, že tolik jako v baru Krásný ztráty se o svém synovi – zpěvákovi Marku Hlavicovi, nedozvěděla za poslední desítky let.
Od prvního dílu do současnosti vydrželi vedle scenáristy a  moderátora Michala Prokopa v tvůrčím týmu ještě spoluautor, scenárista a režisér Jan Lacina, hlavní kameraman Martin Čech a střihač Michal Hýka. Velkou zásluhu na výsledné podobě talk show má také původní režisérka Tereza Kopáčová, která dnes pod příjmením Vrabelová šéfuje pro Českou televizi úspěšný hraný projekt Nevinné lži. Pořad začínal na základě nabídky tehdejšího generálního ředitele Jakuba Puchalského v tvůrčí skupině Antonína Trše, který během let střídal funkce, ale záštitu nad výsledkem si prakticky po celou dobu podržel. Během čtrnácti let své existence zažily Krásný ztráty v České televizi osm generálních ředitelů a ještě víc těch programových, stěhovaly se ve vysílání přes všechny všední dny a momentálně zakotvily v sobotním podvečeru na ČT 2, jehož jsou stálicí od svého druhého roku vysílání, neboť první sezónu prožily ve střídavém rytmu s Ebenovým pořadem Na plovárně na kanálu ČT1. Setkání dvou světů v baru u Michala Prokopa se během let vyprofilovalo v jednu z nejzavedenějších značek, kterými Česká televize aktuálně disponuje.
 
 
Pro další informace a žádosti o rozhovory kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: +420 731 00 50 70
 
Michal Prokop finále Krásný ztráty
19. 12. 2013 Divadlo Archa, Praha, 20 hodin
Vstupenky v prodeji v síti Ticketpro. Stání 420Kč v předprodeji, pro klienty České spořitelny 20% sleva.
www.unitedislands.cz
 
United Islands České spořitelny, Prague International Music Festival
Slavíme 10. narozeniny! Hudba po celý rok!