<< Zpět na aktuality
aktualita

13.12. 2012   

TURNÉ MICHALA PROKOPA S NOVOU DESKOU STO ROKŮ NA CESTĚ VYVRCHOLÍ VYPRODANÝM KONCERTEM V DIVADLE ARCHA!

Podzimní turné Michala Prokopa s  novou deskou Sto roků na cestě vyvrcholí křtem alba na tradičním Vánočním koncertu 19. prosince v pražském Divadle Archa. O nevšední zážitek se na vyprodaném večeru postarají i exkluzivní hosté: zpěvačka, multiinstrumentalistka a skladatelka Radúza a spoluautor nového alba Petr Skoumal. Úlohy kmotrů se ujmou spisovatel, scénárista a dramatik Jiří Stránský, hudebník a publicista Ladislav Kantor a možná překvapivý host. Koncert je zároveň letošní tečkou za úspěšnou koncertní sérií United Islands České spořitelny, která slibuje neméně lákavé pokračování v novém roce 2013.

Michal Prokop na Vánočním koncertu představí nový repertoár v doprovodu své dlouholeté kapely Framus Five v jejímž čele stojí dvě české instrumentální hvězdy – kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý. Framus Five dále tvoří Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony a Roman Bobick Kubát na trubku. Organizátor koncertu David Gaydečka dodává "Nemějte obavy. Koncerty Michala Prokopa a Framus Five budou pokračovat i v příštím roce. Mrzí-li Vás, pokud zmeškáte  vyprodaný pražský křest, doporučuji zakoupení nového CD. Je exkluzivní nejen sestavou autorů a účinkujících, ale i tím, jak často Michal Prokop natáčí svá alba. Toto je druhé studiové album za posledních třiadvacet let. Těší mne, že jsem u toho tentokrát i jako vydavatel."
 
Nová deska Michala Prokopa Sto roků na cestě vyšla 30. října 2012 a od té doby se drží na předních příčkách prodejnosti v hitparádě IFPI a je jednou z nejprodávanějších novinek. Na desce, která vyšla po dlouhých šesti letech od alba Poprvé naposledy, najdou posluchači dvanáct skladeb, jejichž autory jsou samotný zpěvák, dále Petr Skoumal a Jan Hrubý. Texty obstaral Pavel Šrut a Jan Lacina. Album je opět velmi pestré. „Chvíli rockově bluesové, chvíli trochu najazzlé, chvíli písničkové, chvilku i country, postavené na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ líčí Michal Prokop.
Desku je možné objednat za zvýhodněnou cenu na www.michalprokop.cz, a dále je k dostání také v běžných kamenných a internetových obchodech a samozřejmě také na Vánočním koncertě.
 
Video: http://www.youtube.com/watch?v=N5ginI_V9aE
 
Pro další informace, žádosti o rozhovory a fotografie kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: +420 731 00 50 70
 
Michal Prokop, Framus Five a hosté, Vánoční koncert a křest nového alba
19. 12. 2012 Divadlo Archa, 20hodin
Vstupenky - vyprodáno
www.unitedislands.cz
 
 
United Islands České spořitelny
Hudba po celý rok!
Prague International Music Festival, 20. - 22. června 2013
www.unitedislands.cz